O Portalu  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Ciasto jest od lat najbardziej znaną formą deseru, jaka występuje podczas różnych przyjęć. Każdy z nas na pewno ma chociaż jeden opracowany przepis, którym może pochwalić się na rodzinnych zjazdach czy podczas świąt. Procedura, jaką jest pieczenie ciasta, nie może odbyć się bez rozmaitych składników. W dzisiejszych czasach, mamy wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór różnorodnych dodatków. Akcesoria do pieczenia ciasta możemy dziś zakupić w wielu stacjonarnych sklepach oraz przez Internet.

Waga – najbardziej istotny i przydatny element w każdej kuchni. Najlepiej wyposażyć się w wagę, która będzie dopasowana do wystroju kuchni. Dziś, możemy kupić wagę elektryczną lub tradycyjną. Oba rodzaje wag pomogą nam z dokładnością do miligrama odmierzyć wszystkie składniki na ciasto.

Miarki – pomysłowe rodzaje miarek, są dzisiaj dostępne w różnych kolorach i kształtach. Warto sięgać po różnej wielkości o ciekawych kształtach. Każda miarka musi mieć dokładną objętość, by umożliwić nam wykonanie dobrego ciasta. Można zakupić np. zestaw małych pojemniczków, gdzie każdy ma inny rozmiar.

Minutniki – wielu z nas, w czasie gdy robi się ciasto, w międzyczasie sprząta kuchnię po przygotowaniach lub wykonuje inne domowe obowiązki. Aby nie przegapić momentu upieczenia się ciasta, warto nastawić minutnik. Dzisiaj możemy dostać naprawdę przeróżne, finezyjne kształty minutników.

Dzbanki z miarkami – są to przedmioty, które pozwolą w bardzo prosty sposób wypełnić garnki lub misy odpowiednią mieszanką składników o określonej objętości i ilości. Dzbanki są przezroczyste i możemy do nich wsypać i wlać różne składniki.

Łyżka z wagą – nowoczesny i popularny wynalazek, pozwoli nam bez problemu zważyć nawet najmniejsze objętości i ilości ziaren, mąki czy cukru.

Foremki do pieczenia – najczęściej, foremki są wykonane ze stali nierdzewnej lub z aluminium. Dzisiaj możliwe jest również zakupienie foremek silikonowych, które bardzo łatwo odchodzą od ciasta. Foremki mają przeróżne kształty, więc możemy wybierać standardowe prostokątne, kwadratowe lub okrągłe. Dodatkowo, istnieją bardziej pomysłowe foremki w kształcie biedronek, piętrowych torcików lub babeczek.

Silikonowe maty do wałkowania – jeden z najwygodniejszych rodzajów podłoża, które służy do wałkowania i wyrabiania ciasta metodą ręczną. Bardzo łatwo jest zgarnąć ciasto z takiej maty.

Dodatkowe akcesoria do ciasta są używane w domu każdego z nas. Wiele jest bowiem okazji, na które samodzielnie pieczemy ciasta o różnych smakach. Istotne jest to, by kupić wszelkie dodatki w zaufanych sklepach. Istnieje wiele dobrych marek, które produkują pomysłowe akcesoria do pieczenia – na stronach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych, możemy dostać wiele kształtów, kolorów i wzorów miarek, wałków do pieczenia czy foremek do ciasta. Warto zagospodarować swoją kuchnię w rozmaite akcesoria do ciasta, by móc łatwo i szybko je upiec.

Kategoria: Felietony
Słowa Kluczowe: , ,


Comments are closed.

  • Polecane restauracje: