O Portalu  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Już w X wieku pizza w postaci niepozornie wyglądającego placka z odrobiną warzyw i ziół, cieszyła się dużą popularnością. Ze względu na tanie i łatwo dostępne składniki, mogli sobie na nią pozwolić najubożsi, a z biegiem czasu jej koneserami zostali również przedstawiciele klasy wyższej. Warto wiedzieć, że jej smakowi nie mogła się oprzeć nawet królowa Włoch – Margherita.  To ona właśnie nazywana jest matką chrzestną pizzy Margherita, która swą nazwę przejęła od jej imienia i do dziś cieszy się olbrzymią popularnością wśród fanów pizzy. 

Różne smaki pizzy

Oprócz wymienionej wcześniej pizzy Margherity, na bazie dużej ilości sera i sosu pomidorowego, która niezmiennie od wielu lat znajduje się na podium wśród wybieranych przez Polaków smaków pizzy, w rankingach znajdziemy także inne smakowe propozycje, które w restauracjach i pizzeriach są zamawiane prawie tak samo często. Nie można tutaj pominąć oczywiście pizzy Capricosa, której interesujący smak nadaje niebanalne połączenie składników. Należą do nich między innymi szynka parmeńska, pieczarki, a także ser mozzarella. Skład ten jednak bywa przez szefów kuchni urozmaicony i możemy w nim znaleźć również oliwki, a nawet jajka

pizza hawajska w pizzerii Ćmińsk

A może… Ananas?

Trzecie miejsce wśród wybieranych przez naszych rodaków smaków pizzy należy do…pizzy hawajskiej. I choć może się to wydawać zaskakujące, to pizza na podstawie ananasa cieszy się w Polsce dużą popularnością. Polacy coraz chętniej próbują nowych smaków i nie boją się nietypowych połączeń smakowych. Oprócz wymienionego wcześniej ananasa, który nadaje pizzy hawajskiej egzotyczny i lekko słodkawy posmak, znajdziemy w niej również kukurydzę, czy w zależności od naszych upodobań – kurczaka lub wysokiej jakości szynkę na przykład prosciutto.

Czym się kierować przy wyborze ulubionej pizzerii?

Przy wyborze pizzerii istotne jest przede wszystkim upewnienie się co posiadanych umiejętności przyrządzania pizzy przez jej szefa kuchni, jak i jego pomocników. Dobre składniki w pizzy, to tylko połowa sukcesu, trzeba też wiedzieć jak je wykorzystać.

smaki pizzy z pizzerii ćmińsk i miedziana góraW przypadku samych składników ważne jest, by były one wysokiej jakości. Czasem warto zapłacić odrobinę więcej, by dzięki idealnie dobranym składnikom, móc się poczuć jak na włoskich wakacjach. Często jemy także oczami, dlatego tak istotna jest estetyka podania wybranej przez nas pizzy, jak i elegancki wystrój samego lokalu. Niech zjadany przez nas posiłek będzie również ucztą dla oczu, a nie tylko dla podniebienia. Na sam koniec warto się zapoznać się także z opiniami innych odwiedzających wybrane przez nas miejsce. I tak na przykład pizzeria w Miedzianej Górze, może się poszczyć blisko stu procentowym zadowoleniem odwiedzających klientów. Pamiętając o tych kilku podstawowych zasadach, którymi należy się kierować przy wyborze pizzerii, będziemy mieć pewność, że wybraliśmy mądrze, a nasz wybór spotka się również z uznaniem naszych towarzyszy, podczas wizyty
w restauracji. Dzięki temu z przyjemnością będziemy do niej regularnie wracać zarówno sami, jak i w większym gronie znajomych.

Kategoria: Polecamy
Słowa Kluczowe:


Comments are closed.

  • Polecane restauracje: