O Portalu  Partnerzy  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

W dzisiejszych czasach nie jest problemem nabyć za rozsądną cenę owoce i warzywa z całego świata. Bardzo często posiadamy pewnego rodzaju wątpliwości bądź po prostu nie wiemy w jaki sposób należy wybrać owoc, który będzie nadawał się do spożycia. Jakie owoce możemy nabyć w polskich sklepach?

450px-Kaki

Zdjęcie: Tomomarusan, www.commons.wikimedia.org

Poniżej wymieniamy te najpopularniejsze:

  • Kaki– posiadają kolor pomarańczowy bądź złotobrunatny oraz pochodzą z Chin. Owoce te posiadają wiele witamy A oraz C, badania wykazały, że posiadają właściwości hamujące rozwój komórek białaczki.
  • Liczi– pochodzą z południowych Chin. Charakteryzują się swoim niewielkim rozmiarem oraz jasnoczerwoną barwą. Posiadają witaminę C oraz pozytywnie wpływają na spowolnienie procesów starzenia się.
  • Papaja– przywędrowała do nas z Ameryki Środkowej. Może posiadać kolor żółty bądź pomarańczowy. Jest doskonałym źródłem witaminy A, K oraz C. Posiada również sporą dawkę kwasu foliowego.
  • Granat– jest owocem pochodzącym z Mezopotamii i Persji. Posiadają wiele składników leczniczych, regularnie spożywany jest w stanie dostarczyć naszemu organizmowi wiele przydatnych wartości.  

Dookoła nas jest bardzo wiele produktów, których boimy się spróbować. Dzięki nim jednak w naszej kuchni może pojawić się nowe kolory oraz smaki, które Twoja rodzina z pewnością polubi!

 Zostaw Komentarz


  • Polecane restauracje: