O Portalu  Partnerzy  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Miód to ulubiony przysmak nie tylko niedźwiedzi ale także wielu osób na całym świecie. Jego przepiękny kolor, wspaniałe walory smakowe oraz zapachowe sprawiają, że jest pożądany przez cały rok. Zimą można jednak odnotować wyraźny wzrost sprzedaży tego specjału.

Sprzedaż miodu zimą jest większa, gdyż to właśnie wtedy częściej dopada nas zmęczenie, przeziębienie, grypa lub inne problemy zdrowotne. Miód zaś jest naturalnym wspomagaczem dla naszego organizmu i łatwo poprawia stan jego funkcjonowania.

Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z nawracającym katarem lub bolącym gardłem. Dodanie dwóch  łyżek miodu oraz ząbku startego czosnku do gorącego mleka jest starym, sprawdzonym sposobem, który pomaga osobom chorującym. Miód nie ma terminu ważności, ale warto zjadać go zaraz po zakupie gdyż niektóre rodzaje mogą ulegać krystalizacji – nie oznacza to gorszego smaku, lecz może to oznaczać mniejszą użyteczność. Miód to naturalne pożywienie, które zawiera w sobie wiele witamin ale także cukrów – warto zatem być ostrożnym w jego dawkowaniu.

O zdrowotnych właściwościach miodu wypowiedziała się firma Ślusarstwo-Pietrzak, która oferuje wyposażenie do ula.Comments are closed.

  • Polecane restauracje: