O Portalu  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

luksusowe jedzenieEkskluzywne restauracje  we Wrocławiu to jedne z ciekawszych lokalizacji gastronomicznych na mapie miasta. Już od chwili przekroczenia progu willi można wyczuć tu nutę luksusu, elegancji i klasy, które zostały doskonale wplecione zarówno w wystrój wnętrza, jak i proponowane przez restaurację menu. To zdecydowanie nie miejsce na szybki lunch w biegu. Czym powinna cechować się dobra, ekskluzywna restauracja w mieście?

Budowanie atmosfery luksusu

Otoczenie zieleni, odrestaurowana przedwojenna willa, sąsiedztwo Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego i Ogrodu Japońskiego – takie otoczenie posiada jedna z luksusowych wrocławskich restauraci –  Grape Restaurant, która buduje swój elegancki i luksusowy wizerunek już na wejściu, oferując swoim gościom niezapomniane dania w wyjątkowo pięknej scenerii. Stworzenie restauracji w zabytkowej willi wymaga nieco kreatywnej odwagi, jednak tu udało się to bez zarzutów – lokal przy ulicy Parkowej we Wrocławiu zachwyca i jako luksusowa restauracja z łatwością wyróżnia się na tle innych propozycji na mapie stolicy Dolnego Śląska.

Luksusowa restauracja Wrocław – obiady w eleganckim otoczeniu

Wystrój wnętrz takich restauracji we Wrocławiu pozwala poczuć się tak, jak gdyby goście przenieśli się do zupełnie innej epoki i zasiedli do obiadu w wyszukanym towarzystwie. Eleganckie dekoracje, wyjątkowa zastawa stołowa i wnętrza dopasowane do estetyki całego budynku tworzą spójną całość, nastrajając gości do przygotowanego przez szefa kuchni menu.

Otoczenie restauracji jest niezwykle ważnym elementem budowania atmosfery i powinno być zawsze jedną z ważniejszych kwestii z punktu widzenia właścicieli restauracji. To na podstawie pierwszego wrażenia goście zdecydują o chęci spróbowania przygotowanego menu i będą mogli zakosztować luksusu, jaki został stworzony w niepozornej, przedwojennej willi.

Autorskie menu restauracji

Jedną z najważniejszych cech luksusowej restauracji powinno być niebanalne, autorskie menu przygotowane przez Szefa Kuchni i zaplanowane w każdym najmniejszym detalu. Ekologiczne pochodzenie selektywnie wybranych składników, które później zostaną wykorzystane w gotowaniu zapewnia zawsze świeże i aromatyczne potrawy. W menu restauracji zazwyczaj znajdziemy najnowsze techniki gotowania i prezentacji, dzięki czemu każde danie jest wyjątkowe i zachwyca nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Rozbudowana karta win

Wino w luksusowej restauracji we Wrocławiu nie może być przypadkowo wybraną propozycją ze sklepowej półki. Przy konstruowaniu karty menu przez Szefa Kuchni towarzyszył Sommelier, z którego pomocą udało się stworzyć bogatą bibliotekę ekskluzywnych win idealnie dopasowanych do każdego dania. Dla poszukujących swojego smaku restauracja przygotowała także degustację win z całego świata.

eksluzywna restauracja

Menu degustacyjne w ekskluzywnej wrocławskiej restauracji

Wykwintne dania polskiej i światowej kuchni przygotowane z najwyższym wyczuciem estetki i sztuki kulinarnej nie powinny być doceniane samodzielnie. Wyjątkowe menu degustacyjne przygotowane przez lokalnego Szefa Kuchni stanowi idealne uzupełnienie wykwintnej  karty dań i pozwala skosztować wielu propozycji polecanych przez restaurację. Do degustacyjnej wersji najciekawszych potraw serwowanych w restauracji warto sięgnąć także po degustacyjną kartę win idealnie komplementujących profil smakowy najciekawszych dań w menu.

Ekskluzywna restauracja powinna znacząco wyróżniać się na tle innych propozycji gastronomicznych na mapie miasta, oferując zupełnie nowe doznania i wyjątkowy sposób spożywania posiłków już od pierwszego kontaktu z restauracją. W Grape Restaurant we Wrocławiu nie mogło zabraknąć więc doświadczonej obsługi, doświadczonego Szefa Kuchni, idealnie dopracowanego menu, światowej klasy karty win i wyjątkowej atmosfery luksusu i elegancji budowanej przez każdy detal restauracji.

Kategoria: Felietony
Słowa Kluczowe:


Comments are closed.

  • Polecane restauracje: