O Portalu  Partnerzy  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

W XXI wieku duża część społeczeństwa baczną uwagę zwraca na sposób swego odżywiania. Często jesteśmy nie zadowoleni z tego sposobu i wtedy staramy się go za wszelką cenę zmienić, stosując najliczniejsze diety, który obecnie w samym Internecie jest ogromna liczba.

Sięgając po dietę, mamy wiele powodów, jednym z nich, jak już wcześniej zostało wspomniane, jest zmiana sposobu odżywiania, kolejnym chęć zmniejszenia masy ciała, albo po prostu chęć zmiany stylu życia.

Według niektórych osób, świetnym sposobem na zmniejszenie masy ciała w krótkim czasie jest dieta kopenhaska. „Z czym to się je?” Na początek należy zaznaczyć, że dieta ta ma dużą rzeszę zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jedni twierdzą, że jest to idealny sposób na całkowitą zmianę sposobu odżywiania, a inni, że jest to szok dla organizmu, po którym mogą nastąpić niepożądane skutki.

Dieta kopenhaska trwa dokładnie 13 dni (ani dnia więcej, ani dla mniej, bo wtedy cała dieta nie ma sensu). Przed przystąpienie do owej diety musimy mieć z góry ustalone menu, którego przykładowy dzień wygląda następująco: na śniadanie kubek kawy z kostką cukru, na obiad duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną (150g), na kolację dwa jajka na twardo, pomidor i gotowany szpinak (100g). Należy przy tym pamiętać, że obiad musimy jeść zawsze między godziną 12 a 14, natomiast kolację przed godziną 18. Celem całej diety jest regulacja metabolizmu.

Nie zaleca się diety kopenhaskiej, gdy trenujesz siłowo (nawet pracujesz fizycznie), ponieważ posiłki w okresie diety nie dostarczą organizmowi odpowiedniej dawki energii do pracy.Comments are closed.

  • Polecane restauracje: