O Portalu  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Marzysz o założeniu własnej restauracji ale nie wiesz od czego się zabrać? Masz już jednak pewne doświadczenie związane z gastronomią, wiesz czego należy oczekiwać od personelu, a także jakie menu chciałbyś serwować swoim gościom? Z pewnością tak – jeśli czytasz ten wpis. Poniżej zaprezentujemy Ci trzy powody dla których warto założyć własną restaurację

1. Możesz stać się najlepszym restauratorem w mieście

Zwykle większość miast posiada mnóstwo restauracji o różnym profilu – jedne z nich specjalizują się w fast foodach, inne oferują wykwintne dania typu slow food, jeszcze inne znane są ze swojej ekstrawagancji, znajdziemy także pasjonatów wina czy szampana, a także dań egzotycznych, które mogą mieć trudności z przebiciem się do polskich gości, który zwykli jeść posiłki tradycyjne. Niezależnie od tego jednak jakiego rodzaju będzie Twoja restauracja, musisz wiedzieć o tym, że nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczenie możesz stać się najlepszym restauratorem, możesz wyprzedzić konkurencję i przyciągnąć klientów właśnie do swojego lokalu.

Jak realizować oczekiwania gości restauracji?

Musisz jednak realizować oczekiwania klientów i starać się zagłębić w ich świadomość. Czy wiesz o tym, że część osób nie zamawia napojów w restauracji tylko dlatego, że zwykle są drogie. Dla przykładu szklanka napoju Sprite o pojemności 200 ml kosztuje średnio 5 złotych. W sklepie za taką cenę możemy kupić aż 10 razy więcej tego smacznego, gazowanego napoju. Obniżając cenę Sprite’a zarobisz mniej? Nie! Zarobisz więcej, gdyż klienci częściej zamówią napój jeśli będzie kosztował, tylko 2,50 ! Pamiętaj o tym, aby dostarczyć im dokładnie to, czego oczekują. Klienci nie lubią czekać zbyt długo na kelnera, ale nie lubią także gdy przychodzi od razu. Niech kelner przyjdzie do nich dopiero wtedy gdy wygodnie usiądą, przestaną się rozglądać i schowają telefony. Zwykle następuje to po około 60-80 sekundach od przybycia do lokalu

2. Jako restaurator jesteś w stanie spełnić potrzeby smakowe gości

Nie każda restauracja musi serwować szereg dań różnorodnej kuchni, ba – większość z nich koncentruje się na konkretnej kuchni świata i serwuje tylko dania z tych obszarów. Możesz jednak połączyć tego rodzaju rozwiązanie i serwować to, co ludzie lubią najbardziej. Polacy lubią rosół i tradycyjne drugie danie w postaci mizerii, ziemniaków i mięsa. Dostarcz im to, ale pamiętaj także, że popularne jest spaghetti, pizza, czeskie knedliczki a także coraz bardziej sushi. Trudno będzie stworzyć klimat dla takiego miejsca, ale jeśli Ci się to uda, będziesz restauratorem jedynym w swoim rodzaju. Warto pamiętać, że w restauracji liczy się przede wszystkim smak i to o niego należy zadbać.

3. Zarządzanie restauracji to powód do domu

Jeśli zaczniesz realizować oczekiwania klientów na pewno zyskasz sobie ich szacunek a także rozgłos. Jeden zadowolony klient może powiedzieć o Tobie komuś innemu, na rynku lokalnym nowina idzie szybko, dzięki czemu już po tygodniu Twój lokal może być pełny. Jeśli będziesz miał gości, to będzie to oznaczać, że istnieje coś, co jest powodem, dla którego goście chętnie Cię odwiedzają. Jako najlepszy restaurator w mieście możesz naturalnie dyktować pewne warunki, ale kluczem do sukcesu jest nie wprowadzać zbyt często zmian. Przede wszystkim należy utrzymać styl oraz ceny. Reszta to kwestia czasu. Restauracja Verona jest jednym z miejsc, które warto wziąć na warsztat podczas budowania swojej marki restauracyjnej – http://www.verona.com.pl.Comments are closed.

  • Polecane restauracje: