O Portalu  Partnerzy  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Nurtu meblowe w angielskim stylu

Obecnie we wzornictwie zauważyć można dwa główne nurty – nowoczesny, w którym króluje szkło i intensywne kolory oraz właśnie angielski, który jest odmianą stylu klasycznego i hołduje jasnym pastelowym kolorom. Kuchnie angielskie stają się coraz popularniejsze i chętnie wybierane przez klientów firm produkujących meble na zamówienie, ze względu na ich ciekawe, bogate wzornictwo, całkowicie odmienne niż w stylu nowoczesnym. Eleganckie porcelanowe uchwyty, często z drobnym wzorem kwiatowym lub zwierzęcym, mnóstwo bibelotów, kwiatów oraz obrazów i tajemnicze ażurowe czy przeszklone szafki, oto kwintesencja angielskiego stylu.

Z czego wykonane są kuchnie w stylu angielskim?

Kuchnie angielskie charakteryzują się tym, że są robione z litego drewna co jeszcze bardziej podkreśla ich dostojny, tradycyjny charakter, niczym z powieści romansowych Jane Austen. Pastelowe kolory ścian (a czasem także podłóg) wyraziście podkreślają jasne barwy mebli i sprawiają, że to one stanowią główną ozdobę wnętrza i skupiają spojrzenia. Jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń co może być zaletą w przypadku małych pomieszczeń w blokach czy kawalerkach.

Kuchnie angielskie

W stylu angielskim królują wyraziste wzory i kwiatowe ornamenty. Często by podkreślić domowy charakter takiego wnętrza w otwartych szafkach stawia się wazony z kwiatami i pamiątkowe bibeloty. Styl angielski to jeden z niewielu stylów, który nie hołduje modnemu obecnie prądowi, mówiącemu „im mniej tym lepiej”. W kuchni w stylu angielskim „więcej znaczy lepiej”. Stąd dekorowane, bogato rzeźbione fronty szafek, chętnie łączą się z wzorzystą podłogą i ogromną ilością kuchennych przyborów rozwieszonych na ścianach.

Piękny angielski styl

W kuchniach tego typu chętnie używa się sprzętów AGD, których wygląd został wystylizowany na starszy niż jest w rzeczywistości. Dlatego można zauważyć małe piecyki, duże kuchenki na 8 palników ze specjalnym kominem-wyciągiem zamiast okapu. Drugim możliwym rozwiązaniem jest postawienie na nowoczesne sprzęty, które w towarzystwie tradycyjnych mebli, zyskują nowy ciekawy charakter.

W kuchni angielskiej możliwe jest użycie wielu różnych sposobów dla podkreślenia linii mebli. W zależności od tego na który się zdecydujemy otrzymamy bardzo przytulną, ciepłą przestrzeń domową lub wykwintne, bajkowe wyobrażenie angielskiego dworu z XIX wieku.



Comments are closed.

  • Polecane restauracje: