O Portalu  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Zorganizowanie imprezy urodzinowej dla siebie lub bliskiej osoby, która właśnie kończy 50 lat to spore wyzwanie. Należy przemyśleć zarówno większe decyzje, jak i drobne szczegóły. Na samym początku trzeba ustalić, jaki impreza ma mieć charakter. W zależności od upodobań jubilata oraz jego gości można przygotować uroczystość bardziej lub mniej formalną. Warto też ustalić menu, przemyśleć je dokładnie i wybrać takie rozwiązania by każdy znalazł na stole coś dla siebie.

Miejsce imprezy — gdzie najlepiej zorganizować przyjęcie?

Menu urodzinowe zależy od wielu czynników. Można urządzić je w domu, w lokalu lub na ogródku. Przyjęcia z grillem to bardzo popularna opcja, zwłaszcza późną wiosną i latem! Wszystko zależy od wyobraźni organizującego i środków, jakimi dysponuje. Nie można zapomnieć, że 50. urodziny zasługują na wyjątkowe świętowanie!

Urodziny w domu mogą być oryginalne!

Jeśli organizujesz uroczystość we własnym domu czy mieszkaniu, możesz samodzielnie przygotować dania lub zdać się na usługi cateringowe. Jeśli zapraszasz gości na popołudniowe spotkanie warto urodziny rozpocząć od tortu, ciasta i kawy. Wybór słodkości zależy od gustu, ale jeśli chcesz, by stół wyglądał ciekawie wybierz różne rodzaje i formy placków. Tort, sernik, kolorowe ciasto z owocami i czekoladowe muffiny na pewno zaspokoją gusta większości obecnych.

Prócz słodkości na urodzinowym stole powinny znaleźć się także ciepłe i zimne dania, które podać można na kolację. Jeśli chcesz zrobić wrażenie zamień tradycyjne smaki na oryginalne potrawy. Zapewne goście zaproszeni na urodziny nie raz już u Ciebie byli, dlatego spodziewają się podobnego jedzenia co zwykle. Nie bój się eksperymentować i postaw na urozmaicone menu.

deska serów

Letnie szaleństwo w ogrodzie lub na działce

Jeśli obchodzisz urodziny w jednym z letnich miesięcy, a pogoda jest sprzyjająca nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić urodziny na zewnątrz. Wtedy niezastąpione są różnego rodzaje potrawy z grilla. Odpowiednio przyrządzone na ruszcie mięso i warzywa nabierają niepowtarzalnego smaku i dymnego aromatu. Nie da się tego pomylić z niczym innym. Poza tym przyjęcia na działce lub ogrodzie z zasady mają dość nieformalny charakter, dzięki temu nie trzeba skupiać się aż tak bardzo na przygotowywaniu menu, strojach czy oprawie muzycznej.

Na grillu powinny znaleźć się potrawy mięsne, takie jak marynowane kawałki kurczaka, wieprzowiny czy kiełbasa. Nie może też zabraknąć dań z warzyw. Można przygotować szaszłyki złożone wyłącznie z jarzyn lub połączyć je z kawałkami mięsa. Takie kolorowe danie przyciąga wzrok i sprawia, że goście nabierają apetytu. 

Nie zapomnij też o przygotowaniu lekkiej sałatki, najlepiej złożonej z różnego rodzaju liści sałat, pomidorów, bazylii, świeżej rzodkiewki i ogórka, uzupełnionej o lekki winegret. Będzie ona doskonałą przystawką i odświeży podniebienie.

Co wybrać na formalne przyjęcie?

Jeśli lubisz rozmach i zależy Ci na nieco większej atrakcji dla Twoich gości możesz urządzić imprezę urodzinową w restauracji lub hotelu. Zwłaszcza w większych miastach, gdzie mieszkania są niewielkie, a ogrody i działki posiadają nieliczni, ta opcja jest najczęściej wybierana. Istnieje wiele ciekawych miejsc, w których możesz urządzić różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe. Wrocław, podobnie jak inne duże miasta może pochwalić się bogatą ofertą lokali, które zajmują się organizacją takich wydarzeń.

Dużą zaletą imprezy w lokalu jest minimalne obciążenie organizacyjne. Menu wybierasz z dostępnych opcji, razem z managerem podejmujesz decyzje o długości i charakterze przyjęcia. Później wystarczy tylko pojawić się na czas i swobodnie oddawać się celebrowaniu tego ważnego dnia. Osoby, które mają ograniczony czas, sporo pracują lub zwyczajnie nie mają ochoty na samodzielne przygotowywanie urodzin od początku do końca chętnie korzystają z opcji urządzenia przyjęcia w lokalu.

Ważna data w kalendarzu, jaką są 50. urodziny wymaga odpowiedniej oprawy! Nie można zapomnieć o przyjęciu przygotowanym z myślą o jubilacie. Niezależnie od tego, gdzie będzie odbywać się impreza zadbaj o menu, które powinno spełniać oczekiwania gości. Zaskocz ich wyszukanymi daniami lub ulubionym comfort foodem!

Kategoria: O kuchni
Słowa Kluczowe:


Comments are closed.

  • Polecane restauracje: