O Portalu  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Modna na orientalną kuchnie w Polsce oraz całej Europie zagościła już na dobre. Coraz częściej powstają nowe restauracje oferujące dania kuchni japońskiej, chińskiej czy tajskiej. Wielu amatorów gotowania chce potem odtworzyć smak tych wyjątkowych dań w domu lecz często napotyka na jeden istotny problem…składniki. Przyjęło się, że w naszych sklepach wybór nie jest zbyt duży, szczególnie biorąc pod uwagę sklepy w Europie Zachodniej. W asortymencie dostępne są standardowe przyprawy, z mięs tylko drób i wieprzowina (trudności w otrzymaniu dobrej wołowiny).

Dla mało urozmaiconego menu przeciętnego osoby taka ilość produktów wystarczy ale co z miłośnikami odkrywania nowych aromatów?

rynek

Trzeba sobie przecież jakoś radzić. Warto więc skorzystać ze sklepów internetowych oferujących produkty kuchni orientalnej nietypowe składniki z różnych stron świata. Zazwyczaj takie sklepy online posiadają bardzo duży asortyment jednak często ograniczają się do produktów o długim terminie przydatności do spożycia i mogących być przechowywanych w warunkach temperatury pokojowej.

Bez problemy kupimy więc ryż do sushi, konserwy z liczi, zupki chińskie prosto z Japonii czy sypkie przyprawy a także artykuły butelkowane jak sos sojowy czy mirin.

Problem pojawia się kiedy musimy użyć np. świeżego warzywa nie spotykanego raczej na rynku w Polsce jak galangal czy okra. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak jechać do delikatesów czy sklepów typu „kuchnie świata” i liczyć na łut szczęścia, że tam znajdziemy potrzebny produkt. Żywot smakosza kuchni świata w Polsce nie jest prosty ale warto poświęcić choć chwilę na poszukiwania oryginalnych produktów. Ten smak jest tego warty.Zostaw Komentarz


  • Polecane restauracje: