O Portalu  Partnerzy  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Tropikalna Moringa ma niesamowite korzyści zdrowotne. Pojawia się ona na wszystkich listach superfoods. Czym jest herbata Moringa i jakie ma właściwości?

Jest jednym z najbardziej antyoksydacyjnych i leczniczych produktów na naszej planecie. Bardzo ciężko jest znaleźć żywność bardziej odżywczą niż właśnie ta herbata.

Czym jest tropikalna moringa?

Najczęstszym gatunkiem drzewa Moringa jest Moringa Oleifera, ale znanych jest 13 innych odmian należących do tej rodziny. Rośnie ona w regionach tropikalnych i subtropikalnych. Nazywana jest powszechnie w tych okolicach „drzewem cudów”. Jest w stanie przetrwać w trudnych warunkach suszy, kiedy większość innych roślin po prostu umiera.

moringa sklep

Właściwie wszystkie części tego drzewa mają właściwości lecznicze. Jego liście możemy spożywać codziennie, jako pokarm bądź napar. Jeżeli jesteśmy szczęściarzami i w naszym ogródku rośnie drzewo Moringa możemy jeść je na świeżo.

Zazwyczaj jednak kupujemy je w postaci suchego proszku lub suszu do zaparzania w postaci herbaty.

Co zawiera tropikalna Moringa?

Tropikalna Moringa zawiera bardzo wiele substancji odżywczych. Uważa się, że znajduje się w niej około 46 różnych rodzajów przeciwutleniaczy i 18 rodzajów aminokwasów. Znajdziemy w niej 10 razy więcej witaminy A niż w marchwi oraz 15 razy więcej potasu niż w bananach. To super jedzenie może mieć nawet 17 razy więcej wapnia niż krowie mleko i aż 25 razy więcej żelaza niż szpinak. Większość osób jest zaskoczonych jak bardzo odżywcza jest ta roślina.

Zbawienne działanie tropikalnej Moringi

Moringa jest jednym z najlepszych znanych naturalnych antyoksydantów. Mówi się, że zawiera aż 46 przeciwutleniaczy, które zapobiegają uszkodzeniu tkanek przed działaniem utleniania wolnych rodników w organizmie. Połączone działanie tak wielu antyoksydantów sprawia, że ​​zdolność Moringi do ochrony przed utlenianiem i starzeniem jest o wiele silniejsza niż u poszczególnych przeciwutleniaczy.

herbata moringa

Uważa się, że liście Moringi mają najwyższy poziom białek spośród wszelkich pokarmów roślinnych kiedykolwiek odkrytych na naszej planecie. Zawierają do 40% białka. Zazwyczaj mają wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów, czyli histydynę, izoleucynę, leucynę, lizynę, metioninę, fenyloalaninę, treoninę, tryptofan i walinę.

Aminokwasy te są budulcem białka. Według znawców z  firmy Dobra Herbatka , że stosunek aminokwasów w tej roślinie jest bardzo zrównoważony pod względem biodostępności i absorpcji przez człowieka.

Wykazano, że liście Moringi mają fenomenalnie wysoki poziom hormonów roślinnych.

Badania pokazują, że ich poziom w tej roślinie jest tysiące razy wyższy niż w większości badanych roślin. Działają one w ten sposób, że opóźniają proces starzenia się roślin. Po zastosowaniu ich na hodowane komórki ludzkie wykazano, że opóźniają one również ich proces starzenia. Mają one także specyficzne, silne właściwości przeciw utleniające, które chronią skórę, zwiększając aktywność enzymów antyoksydacyjnych, które naturalnie zwalczają starzenie.

Moringa ma wybitne ilości luteiny, czyli witaminy, która pomaga utrzymać zdrowe oczy i zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej. Jej zalecana dzienna dawka wynosi 5 – 20 mg dla osoby dorosłej, podczas, gdy w 100 gramach świeżych liści Moringi, znajdziemy ich ponad 70 mg.

W tym super jedzeniu znajdziemy też beta-sitosterol który, obniża poziom cholesterolu we krwi, jednocześnie równoważąc inne poziomy lipidów. Wykazano też, że sterole roślinne, takie jak beta-sitosterol, korzystnie działają na powiększenie prostaty i pomagają zmniejszyć wzrost komórek raka prostaty oraz okrężnicy. Jakby tego było mało, beta-sitosterol ma również właściwości przeciwzapalne, pomaga zbilansować poziom cukru we krwi, wspomaga układ odpornościowy, trzustkę, pomaga w leczeniu wrzodów i łagodzi skurcze.Comments are closed.

  • Polecane restauracje: