O Portalu  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Z diety pudełkowej korzysta coraz więcej osób. Okazuje się, że to świetne sposób na utrzymanie zdrowej i zbilansowanej diety, nie tylko dla zapracowanych, ale także dla tych, co szukają prostych rozwiązań w kuchni.

Dzięki diecie pudełkowej nie trzeba gotować, planować posiłków czy robić zakupów. To także świetny sposób na zdrową dietę bez wyrzeczeń. I może dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamówienie cateringu dietetycznego.

Catering dietetyczny – co to jest?

Catering dietetyczny to nic innego jak dieta pudełkowa. W praktyce to świetne rozwiązanie w codziennym żywieniu – wystarczy wybrać rodzaj diety, kaloryczność posiłków, a także okres jej trwania. Dieta zazwyczaj opiera się na pięciu posiłkach – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Dodatkowo wiele firm daje możliwość zrezygnowania z produktów, za którymi nie przepadamy. Co ciekawe – jedzenie przyjeżdża z samego rana, zapakowane jest w pudełka termiczne, przez co potrawy na pewno będą ciepłe. Niektóre firmy cateringowe dowożą jedzenie nie tylko do mieszkań, ale również do miejsc pracy!

Szeroki wybór diet pudełkowych

Ogromną zaletą korzystania z cateringu dietetycznego jest nie tylko fakt, że zamówiona dieta pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. W ofercie cateringowej każdy znajdzie dietę, która będzie dopasowana do potrzeb oraz upodobań. Zazwyczaj firmy zajmujące się przygotowywaniem diet pudełkowych umożliwią wybór nie tylko pomiędzy dietą wegetariańską i wegańską, ale kierują swoją ofertę do osób nietolerujących glutenu czy laktozy, prowadzących aktywny styl życia, a nawet wegetarian. Współcześnie dieta pudełkowa jest skierowana do osób, które zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi.

Posiłki w diecie pudełkowej charakteryzują się ogromną różnorodnością smakową oraz zawartością składników odżywczych. Catering dietetyczny można więc bez przeszkód zamawiać przez długi czas i nie martwić się o monotonie posiłków. Warto również wiedzieć, że nad wszystkimi kompozycjami czuwa dietetyk, który układa zdrową i zbilansowaną dietę.

Catering dietetyczny, a odchudzanie – czy jest możliwe?

Wiele osób decyduje się na dietę pudełkową w celu utraty zbędnych kilogramów. I jak najbardziej catering dietetyczny sprawdzi się w tej roli. Posiłki są przygotowywane w oparciu o wybraną kaloryczność i zawierają tylko określone grupy produktów. Małe, dietetyczne posiłki z pewnością ułatwią proces odchudzania, jednocześnie nie powodując niedoborów w organizmie. Dzięki temu, że posiłki nie będą monotonne, odchudzanie będzie o wiele przyjemniejsze. Dieta pudełkowa zapobiega również podjadaniu między posiłkami, a przez to, że porcje są sycące – można zapomnieć o uczuciu głodu.

Decydując się na dietę pudełkową, oprócz dobrze dobranej diety oraz ceny, warto zorientować się, z usług jakiej firmy cateringowej skorzystać. Istotne również jest , aby firma cateringowa działa na podstawie aktualnych zezwoleń Sanepidu na prowadzenie swojej działalności. Konieczne będzie także zorientowanie się jakie diety oferują, a także, w jaki sposób przechowywać jedzenie.

Catering dietetyczny – dlaczego warto zamówić dietę pudełkową?

Zdrowie jest najważniejszym elementem naszego życia, dlatego warto o nie dbać poprzez prawidłową dietę. W utrzymaniu zdrowego stylu życia pomoże catering dietetyczny – dopasowany do potrzeb zamawiającego, o zbilansowanym składzie. Przy diecie pudełkowej istotne jest, aby posiłki były skomponowane przez wykwalifikowanego dietetyka, który w pierwszej kolejności zadba o bezpieczeństwo i zdrowie. Jednym z cateringów pudełkowych z Wrocławia jest Catering Na Diecie, która ofertuje szeroki wybór pakietów.

Kategoria: Zdrowie
Słowa Kluczowe:


Comments are closed.

  • Polecane restauracje: