O Portalu  Partnerzy  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Z diety pudełkowej korzysta coraz więcej osób. Okazuje się, że to świetne sposób na utrzymanie zdrowej i zbilansowanej diety, nie tylko dla zapracowanych, ale także dla tych, co szukają prostych rozwiązań w kuchni.

Dzięki diecie pudełkowej nie trzeba gotować, planować posiłków czy robić zakupów. To także świetny sposób na zdrową dietę bez wyrzeczeń. I może dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamówienie cateringu dietetycznego.

Catering dietetyczny – co to jest?

Catering dietetyczny to nic innego jak dieta pudełkowa. W praktyce to świetne rozwiązanie w codziennym żywieniu – wystarczy wybrać rodzaj diety, kaloryczność posiłków, a także okres jej trwania. Dieta zazwyczaj opiera się na pięciu posiłkach – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Dodatkowo wiele firm daje możliwość zrezygnowania z produktów, za którymi nie przepadamy. Co ciekawe – jedzenie przyjeżdża z samego rana, zapakowane jest w pudełka termiczne, przez co potrawy na pewno będą ciepłe. Niektóre firmy cateringowe dowożą jedzenie nie tylko do mieszkań, ale również do miejsc pracy!

Szeroki wybór diet pudełkowych

Ogromną zaletą korzystania z cateringu dietetycznego jest nie tylko fakt, że zamówiona dieta pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. W ofercie cateringowej każdy znajdzie dietę, która będzie dopasowana do potrzeb oraz upodobań. Zazwyczaj firmy zajmujące się przygotowywaniem diet pudełkowych umożliwią wybór nie tylko pomiędzy dietą wegetariańską i wegańską, ale kierują swoją ofertę do osób nietolerujących glutenu czy laktozy, chorujących na cukrzycę, insulinooporność czy choroby tarczycy. Współcześnie dieta pudełkowa jest skierowana do osób, które zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi.

Posiłki w diecie pudełkowej charakteryzują się ogromną różnorodnością smakową oraz zawartością składników odżywczych. Catering dietetyczny można więc bez przeszkód zamawiać przez długi czas i nie martwić się o monotonie posiłków. Warto również wiedzieć, że nad wszystkimi kompozycjami czuwa dietetyk, który układa zdrową i zbilansowaną dietę.

Catering dietetyczny a odchudzanie – czy jest możliwe?

Wiele osób decyduje się na dietę pudełkową w celu utraty zbędnych kilogramów. I jak najbardziej catering dietetyczny sprawdzi się w tej roli. Posiłki są przygotowywane w oparciu o wybraną kaloryczność i zawierają tylko określone grupy produktów. Małe, dietetyczne posiłki z pewnością ułatwią proces odchudzania, jednocześnie nie powodując niedoborów w organizmie. Dzięki temu, że posiłki nie będą monotonne, odchudzanie będzie o wiele przyjemniejsze. Dieta pudełkowa zapobiega również podjadaniu między posiłkami, a przez to, że porcje są sycące – można zapomnieć o uczuciu głodu.

Decydując się na dietę pudełkową, oprócz dobrze dobranej diety oraz ceny, warto zorientować się, z usług jakiej firmy cateringowej skorzystać. Na początek zawsze można zamówić zestaw próbny, który najczęściej obejmuje jeden dzień diety. Istotne jest jednak, aby firma cateringowa działa na podstawie aktualnych zezwoleń Sanepidu na prowadzenie swojej działalności. Konieczne będzie także zorientowanie się jakie diety oferują, a także, w jaki sposób przechowywać jedzenie.

Catering dietetyczny – dlaczego warto zamówić dietę pudełkową?

Zdrowie jest najważniejszym elementem naszego życia, dlatego warto o nie dbać poprzez prawidłową dietę. W utrzymaniu zdrowego stylu życia pomoże catering dietetyczny – dopasowany do potrzeb zamawiającego, o zbilansowanym składzie. Przy diecie pudełkowej istotne jest, aby posiłki były skomponowane przez wykwalifikowanego dietetyka, który w pierwszej kolejności zadba o bezpieczeństwo i zdrowie.

 

 

Kategoria: Zdrowie
Słowa Kluczowe:


Comments are closed.

  • Polecane restauracje: