O Portalu  Partnerzy  Mapa Serwisu  Kontakt

Portal Kulinarny

Kuchnia włoska kojarzy się nam przede wszystkim z makaronami oraz pizza. Bezsprzecznie możemy zauważyć, że to prawda, jednak kuchnia włoska jest bardzo różnorodna. Na przestrzeni wieków w różnych rejonach powstawały różne potrawy. Nie bez powodu włoskie lody uznawane są za jedne z najlepszych na świecie, włosi mogą pochwalić się również innymi doskonałymi deserami, które zasmakowałyby każdemu.

Tiramisu

Zdjęcie:Elke Wetzig, www.commons.wikimedia.org

 

Możemy zaliczyć do nich lekką panna cottę, która z czasem staje się coraz bardziej popularna także w Polsce. Idąc do kawiarni także możemy napotkać słynny deser tiramisu, który zazwyczaj jest nasączony kawą espresso oraz likierem Amaretto co nadaje mu niepowtarzalny smak.

Tiramisu powinno być podawane schłodzone najlepiej z dobrą silną kawą. Istnieje wiele rodzajów tego deseru w zależności według jakiego przepisu będzie on wykonywany. Kolejnym przykładem deseru, który skradł serca koneserów z całego świata jest sycylijski deser granita, który konsystencją przypomina  lody. Zazwyczaj posiada smak cytrynowy bądź pomarańczowy, jest to świetne rozwiązanie na upalne dni!

Interesują cię kuchnie świata? Sprawdź wpis o kuchni koreańskiej.Zostaw Komentarz


  • Polecane restauracje: